Skip to content Skip to navigation

Fútbol base

Nota de prensa Oficial
Recta final dos campionatos

Os equipos das categorías inferiores da SD Compostela encaran a recta final dos seus respectivos campionatos con partidos que se antollan cada vez máis decisivos e nos que esperan sacar os mellores resultados posibles.

En primeiro lugar, o xuvenil de Liga Nacional tentará reaccionar para evitar o descenso aínda que para iso teña que gañar ao segundo clasificado, o Ural, un equipo case ascendido e que pelexa polo liderado contra o Celta. O encontro xogarase o sábado ás 16.00 horas en Cancelas.

Pola súa banda, o xuvenil B quere manterse na súa posición cómoda na táboa, polo que tentará superar ao Atlético Fátima, o sábado ás 17.00 horas no campo da Devesiña, en Recesende.

O cadete, como é habitual, xogará o domingo de mañá, 10.00 horas, en Santa Isabel contra o Conxo, tentando emular o resultado conseguido fai quince días.

En infantís, o A enfrontarase contra o Escola Estrada no Municipal Manuel Regueiro, o sábado ás 12.15 horas, na xornada 32 de liga.

En categoría alevín, o A tentará manterse na parte do playoff, gañándolle ao La Salle en Santa Isabel, o sábado ás 10.00 horas, mentres que o B medirase á SD Cacheiras, o domingo ás 12.45 horas no campo da Cañoteira.

Por último, o Benxamín buscará sumar a súa segunda vitoria consecutiva, esta vez contra o Val do Ulla, o sábado ás 16.30 horas en Santa Isabel. Pola súa banda, o biberón medirase ao Bertamiráns no municipal de Belvís, o domingo ás 10.30 horas.

Nota de prensa Oficial
Equipo Cadete SD Compostela

A xornada da fin de semana para as categorías inferiores deixou tres vitorias e un empate como resultados positivos.

Entre os triunfos, destacan os do Alevín A e o Benxamín nos seus respectivos playoffs. Ademais, o infantil B pechou a súa liga en cuarta posición.

En primeiro lugar, tras varios tropezos de forma consecutiva, o Zona Vella conseguiu un empate a cero contra o Trazo, resultado que lle permite manterse en metade de táboa.

O xuvenil de Liga Nacional recibiu un revés ao perder na casa contra o Pavillón Ourense e terá que tentar evitar o descenso. Pola súa banda, o xuvenil B perdeu contra o Bertamiráns, un dos conxuntos que loita polo ascenso, por un axustado 1-2. Os nosos conseguiron empatar o encontro na segunda parte co tanto de Brais Loureiro, pero o conxunto visitante marcou o tanto da vitoria no minuto 70.

En canto ao cadete, o equipo branquiazul caeu por 1-0 na súa visita ao CD Unión, polo que o cadro do Barbanza distánciase agora a tres puntos.

En infantís, o A conseguiu unha gran vitoria en casa contra o Sálvora, conxunto ao que se achega na táboa, por 2-1. Os santiagueses foron sempre por diante no marcador e, a pesar de recibir un tanto nos últimos minutos, nunca viron perigar o triunfo. Mentres, o B perdeu no seu último partido de liga contra o Escola de Fútbol Silleda por 5-2 e acabou a tempada en cuarta posición, un magnífico resultado.

En categoría alevín, o A volveu á senda do triunfo no seu playoff despois de superar por 1-2 ao Compañía de María, afianzándose na terceira praza, nunha xornada na que o B descansou.

Por último, o benxamín conseguiu superar ao La Salle por 0-2 e ascendeu ao sexto lugar do seu playoff, mentres que pola súa banda, o biberón perdeu contra o Nicrariense.

Nota de prensa Oficial
SD Compostela Alevín B

Só descansará o Alevín B

As categorías inferiores volven á acción cunha xornada frenética na que os nosos terán múltiples encontros, gran parte disputados de visitantes.

En primeiro lugar, o xuvenil de Liga Nacional quere sacarse a espiña de encima polos resultados das últimas xornadas e dar un paso adiante na clasificación gañándolle ao Pavillón Ourense o domingo ás 12.00 horas na Mercé. Pola súa banda, o xuvenil B medirase de local contra o Bertamiráns, o sábado ás 16.00 horas no Municipal de Cancelas.

O Cadete, seguindo a súa tónica habitual, xogará o domingo. Esta vez, o seu rival será outro equipo do Barbanza, o CD Unión, contra o que loitará ás 10.00 horas no campo de Vilas polos tres puntos.

En infantís, o A xogará no campo da Barrrosa, o sábado ás 18.00 horas, contra o Sálvora, mentres que o B quere manter o seu bo posto sumando no seu encontro contra o EF Silleda, o sábado ás 12.00 horas no campo Outeiriño.

En categoría alevín, só terá que saltar ao campo o A. Será en Cancelas, o sábado ás 13.00 horas, contra o Compañía de María. O seu obxectivo é tentar volver sumar, tras dous tropezos, no playoff.

Por último, o benxamín saltará ao campo de Santa Isabel o sábado ás 18.30 horas para medirse ao La Salle, mentres que o biberón xogará o seu segundo partido contra o AD Nicrariense, o domingo ás 12.30 horas no Municipal de Belvís.

Nota de prensa Oficial
SD Compostela: equipo biberón

O Amio SD, SD Villestro e Vitoria FC foron os principais rivais dos nosos equipos

A xornada de regreso para as categorías inferiores da SD Compostela deixounos unha bagaxe de tres triunfos. Os enfrontamentos estiveron protagonizados, na súa ampla maioría, contra tres equipos da zona, o Vitoria FC, a SD Villestro e o Amio SD, con resultados dispares segundo a categoría. Ademais, tamén se viu o debut do equipo biberón.

En primeiro lugar, o Zona Vella non tivo o seu día de sorte, xa que caeu por 1-2 ante o Villestro, despois de poñerse por diante no marcador na primeiro metade co tanto de Francisco Anido.

Tampouco correu sorte o xuvenil de Liga Nacional no seu enfrontamento na Madroa contra o Celta B. O partido acabou con vitoria local por oito goles a cero.

Mellor resultado cultivou o xuvenil B, primeiro triunfador da xornada. Os branquiazuis superaron por 0-2 ao Vitoria e afiánzanse na metade da táboa. Mario Galo e Schadrac Lonji foron os artífices, coas súas dianas, do triunfo.

Tamén gañou o Cadete, despois de tombar co Xuventú Aguiño por 4-1. Gerardo Lago adiantou aos nosos no minuto 7 e, a pesar de que empatarían os visitantes na primeira metade, un dobrete de Mario Galo e outro tanto de Etienne Lorenzo certificaron os tres puntos.

En infantís, o A perdeu 3-1 contra o Vitoria nun partido no que sempre foi a remolque, mentres que o B segue no alto tras vencer por 4-2 ao Amio, nun duelo que dominou de principio a fin.

En categoría alevín, o A caeu por 2-5 contra o Amio, aínda que mantén a súa posición no playoff, mentres que o B xogará esta tarde o partido desta xornada contra o Amio.

Por último, tanto o Benxamín como o Biberón, que debutou na competición esta fin de semana, non tiveron fortuna e perderon os seus encontros contra o Conxo e Villestro, respectivamente.

Nota de prensa Oficial
Campeón VII Ames Cup Alevín: Outes CF

El Campo Municipal de Bertamiráns ,acogió este Sábado 31 de Marzo la disputa de la final Alevín de la VII Ames Cup, donde se coronó a su campeón alevín, junto con los porteros y jugadores más destacados.

Subcampeón VII Ames Cup Alevín: Ulla CF
Subcampeón VII Ames Cup Alevín: Ulla CF

El Torneo Alevín comenzó con una niebla densa, que se fue abriendo, así como avanzaba eldía, al igual que en los 2 días anteriores, la climatología pretendía ser la protagonista, pero el buen hacer de los equipos y las actuaciones vividas en los distintos partidos, despejaron las nubes, haciendo que el sol saliese, y así fue avanzando la mañana de este sábado, los 24 equipos participantes Alevines desarrollaban su fase de grupo, dejando para la tarde para los distintas eliminatorias, donde la igualdad fue la tónica predominante, donde varios varias eliminatorias se decidieron desde el punto fatídico, y así llegamos a las siguientes finales:

CATEGORIA FINALISTAS RESULTADOS
COPA OUTES CF – ULLA CF 1-0
CONSOLACIÓN BFC “B” – EF BOQUEIXON 2-1

Dando el Torneo los siguientes mejores jugadores por categoría:

N CONCEPTO EQUIPO NOMBRE
1 PORTEIRO DO 8 IDEAL ALEVIN OUTES CF LOIS ABELLEIRA
2 DEFENSA DO 8 IDEAL ALEVIN ULLA CF DANIEL LORENZO
3 DEFENSA DO 8 IDEAL ALEVIN OUTES CF SERGIO CAMPOS
4 MEDIOCENTRO DO 8 IDEAL ALEVIN BFC D JESUS TORRES
5 MEDIOCENTRO DO 8 IDEAL ALEVIN SD COMPOSTELA ROI LORTES
6 EXTREMO DO 8 IDEAL ALEVIN BFC D DIEGO VAZQUEZ
7 EXTREMO DO 8 IDEAL ALEVIN ULLA CF MATEO SOMOZA
8
MEJOR JUGADOR ALEVIN
DIANTEIRO DO 8 IDEAL ALEVIN
PREMIO ESPECIAL ADRIAN AMBOAGE
OUTES CF TIRSO LEIS

Y para la ceremonia de clausura de esta VII Ames Cup la Organización contó por parte del Ayuntamiento de Ames con José Miñones, alcalde de Ames, David Santomil, concejal de Educación y Cultura, Javier Reyes, delegado de la Real Federación de Fútbol en Santiago, que acompañaron a Julio Lamas, Abelardo Ríos y Vicente Capeáns, vicepresidente y directivos del Bertamiráns FC respectivamente, y a Jesús Carrera, como colaborador del Club.

Nota de prensa Oficial
Campeón VII Ames Cup Benjamín

El Campo Municipal de Bertamiráns, marco incomparable para la disputa de la final Benjamin de la VII Ames Cup coronó a su campeón, junto con los porteros y jugadores más destacados, a pesar da climatología.

Subcampeón VII Ames Cup
Subcampeón VII Ames Cup

El Torneo dió comienzo, con una extraordinaria afluencia de público y deportistas, a pesar de la climatología tan adversa presente en el comienzo del evento, en la mañana de este jueves, los 24 equipos participantes Benjamines desarrollaban su fase de grupo, dejando para la tarde para los distintas eliminatorias, donde los equipos tuvieron que pelear con sus rivales y con la lluvia presente durante todo el Torneo, y así llegamos a las siguientes finales:

Categoría Finalistas Resultados
Copa BFC “A”- ATL. FATIMA “A” 3-3 por penals BFC “A”
Consolación OZA JUVENIL SD-BFC “C” 2-0

Dando el Torneo los siguientes mejores jugadores por categoría:

N Concepto Equipo nombre
1 PORTEIRO DO 8 IDEAL BENXAMIN BFC A LOIS MARTINEZ
2 DEFENSA DO 8 IDEAL BENXAMIN BFC A IGNACIO RIBAS “Nacho”
3 MEDIOCENTRO DO 8 IDEAL BENXAMIN ATL. FATIMA AATL. FATIMA A MARIO VIDAL
4 EXTREMO DO 8 IDEAL BENXAMIN AMIO SD ALEJANDRO FERNANDEZ
5 EXTREMO DO 8 IDEAL BENXAMIN ATL. FATIMA A DANIEL COUSELODANIEL COUSELO
6 DIANTEIRO DO 8 IDEAL BENXAMIN BFC A RUBEN RAMA
7 DIANTEIRO DO 8 IDEAL BENXAMIN OUTES CF BRAIS LAGO
8

MEJOR JUGADOR BENXAMIN

PREMIO ESPECIAL ADRIAN AMBOAGE

AMIO SD JOSE ANGEL REY “Josecho”

Y para la ceremonia de clausura de esta VII Ames Cup la Organización contó por parte del Ayuntamiento de Ames con Blas García, Concejal de Obras y Urbanismo, que acompañó a Rafael Budiño y Vicente Capeáns, presidente y directivo del Bertamiráns FC respectivamente, y a Jesús Carrera, como colaborador del Club.

Enhorabuena a todos.


Fútbol Base

El Campeonato de España sub-12 se disputará en tierras gallegas.
Temporada: 
2017-2018
Delegación: 
Santiago
Provincia: 
A Coruña
Semana: 
10
Año: 
2018

La Federación Gallega de fútbol será la encargada de organizar el Campeonato de España sub-12 donde el campeón nacional se decidirá en una fase única en la que participarán 19 selecciones.

La vigésimo sexta edición del Campeonato de España sub-12 se disputará en Galicia. esta será la tercera vez que el campeonato se disputará en tierras gallegas, siendo las dos anteriores en la ciudad de A Coruña en sus instalaciones de "A Torre".

La RFGF trabaja en la organización de este evento para la que aún no hay sede concedida ya que se está mirando un lugar que cumpla las sigueintes exigencias de la RFEF.

Entre estos requisitos está además de una instalación en la que se pueda desenvolver de manera competente los tres días de competición la importancia de un lugar que tenga una buena capacidad hotelera ya que el campeonato moverá unas 500 personas sólo contando jugadores, cuerpos técnicos, árbitros y miembros del Staff.

El evento tendrá lugar entre el 19 y 22 de abril, el día 19 tendrá lugar la recepción de los clubes mientras que el día 20 por la mañana dará lugar el inicio de la competición.

Redacción
Nos fuimos al cole: As Gándaras

Este pasado viernes visitamos el CEIP As Gándaras de la capital lucense dentro de un programa social desarrollado por nuestro club y nuestro principal patrocinador, Quescrem, para sensibilizar a la población infantil a cerca de los beneficios del deporte y hábitos saludables.

Nos fuimos al cole: As Gándaras
Nos fuimos al cole: As Gándaras

Esta primera experiencia resultó un éxito ya que tanto alumnado como profesorado del centro durante casi una hora compartieron experiencias junto al Coordinador de nuestra Escuela y Graduado en Ciencias de la Actividad Física y del Deporte, Dani Díaz, encargado de dirigir la charla a través de una presentación lúdica en la que fue interactuando con los alumnos para hacer más amena la charla y comprendiesen todo lo expuesto.

Al término de la charla se realizó un sorteo de bufandas y gorros del club y además cada niño/a fue obsequiado por un producto de nuestro patrocinador, Quescrem, en este caso con su ChocoBó, un queso crema de chocolate y avellanas con menos calorías y materia grasa y libre de aceite de palma.

En próximas fechas seguiremos con este proyecto en diferentes colegios de la ciudad que deseen ser partícipes del mismo.

Emblema Top Club

Temporada: 
2017-2018
Categoría: 
Fútbol base
Semana: 
4
Año: 
2018

El Deportivo se ha hecho con la jornada del Top-Club ONF sumando todos los puntops posibles, logrando así recortar puntos sobre el líder y situarse así a 70 puntos del Celta. El Lugo recupera la tercera posición tras sumar 42 puntos esta jornada.

PUNTUACIÓN TOP CLUB TEMPORADA 2017/2018

CATEGORÍA

VICTORIA

EMPATE

DIVISIÓN HONOR JUVENIL

14 PUNTOS

3,5 PUNTOS

LIGA NACIONAL JUVENIL

10 PUNTOS

2,5 PUNTOS

LIGA GALLEGA JUVENIL

4 PUNTOS

1 PUNTO

DIVISIÓN HONOR CADETE

12 PUNTOS

3 PUNTOS

LIGA GALLEGA CADETE

6 PUNTOS

1,5 PUNTOS

LIGA GALLEGA INFANTIL

8 PUNTOS

2 PUNTOS

CLASIFICACIÓN (SÓLO APARECEN LOS DIEZ PRIMEROS DE LA JORNADA Y LOS VEINTE DEL RANKING DE LA TEMPORADA, AUNQUE PARTICIPAN LOS CLUBES QUE HAY DESDE DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL, HASTA LIGA GALLEGA INFANTIL).

IMPORTANTE:

-SAN TIRSO PASA A SER FILIAL DEL DEPORTIVO POR LO QUE SU PUNTUACIÓN EN LIGA GALLEGA CADETE IRÁ SUMADA AL EQUIPO BLANQUIAZUL, MIENTRAS QUE EL DEPORTIVO “B” NO SUMARÁ PUNTOS, COMO TAMPOCO SUMARÁ EL SAN TIRSO DE LIGA GALLEGA INFANTIL.

JORNADA 19

TEMPORADA 17/18

DEPORTIVO

50

CELTA

826,5

LUGO

42

DEPORTIVO

756,5

CELTA

29,5

LUGO

434,5

R. VILLALBÉS

24

VAL MIÑOR

420

VAL MIÑOR

21

URAL CF

411,5

BERTAMIRÁNS

20

PABELLÓN

374

URAL CF

18

VICTORIA CF

353

-

PABELLÓN

18

PONTEVEDRA

335

VICTORIA CF

14

R. FERROL

316

-

OURENSE CF

14

10º

AREOSA

307,5

CLASIFICACIÓN GENERAL

1º CELTA 826,5

2º DEPORTIVO 756,5

LUGO 434,5

VAL MIÑOR 420

URAL CF 411,5

6º PABELLÓN 374

VICTORIA CF 353

PONTEVEDRA/CD LÉREZ 335

9º R. FERROL 316

10º AREOSA 307,5

11º CALASANZ 298

12º SANTIAGO CF 285,5

13º BERGANTIÑOS 249

14º STA. MARIÑA 221,5

15º AROSA 221

16º OURENSE CF 216

17º CORUXO 203,5

18º AT. CORUÑA MONTAÑEROS 194,5

19ºR. BOUZAS 185

20º XUV. OROSO 183

Emblema Top Club

Temporada: 
2017-2018
Categoría: 
Fútbol base
Semana: 
2
Año: 
2018

Nueva jornada en el Top-Club ONF donde el Deportivo se ha hecho con el triunfo de la jornada tras sumar cincuenta puntos. El Celta sigue en lo más alto de la general con una ventaja de ochenta puntos y medio sobre el conjunto blanquiazul.

PUNTUACIÓN TOP CLUB TEMPORADA 2017/2018

CATEGORÍA

VICTORIA

EMPATE

DIVISIÓN HONOR JUVENIL

14 PUNTOS

3,5 PUNTOS

LIGA NACIONAL JUVENIL

10 PUNTOS

2,5 PUNTOS

LIGA GALLEGA JUVENIL

4 PUNTOS

1 PUNTO

DIVISIÓN HONOR CADETE

12 PUNTOS

3 PUNTOS

LIGA GALLEGA CADETE

6 PUNTOS

1,5 PUNTOS

LIGA GALLEGA INFANTIL

8 PUNTOS

2 PUNTOS

CLASIFICACIÓN (SÓLO APARECEN LOS DIEZ PRIMEROS DE LA JORNADA Y LOS VEINTE DEL RANKING DE LA TEMPORADA, AUNQUE PARTICIPAN LOS CLUBES QUE HAY DESDE DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL, HASTA LIGA GALLEGA INFANTIL).

IMPORTANTE:

-SAN TIRSO PASA A SER FILIAL DEL DEPORTIVO POR LO QUE SU PUNTUACIÓN EN LIGA GALLEGA CADETE IRÁ SUMADA AL EQUIPO BLANQUIAZUL, MIENTRAS QUE EL DEPORTIVO “B” NO SUMARÁ PUNTOS, COMO TAMPOCO SUMARÁ EL SAN TIRSO DE LIGA GALLEGA INFANTIL.

JORNADA 17

TEMPORADA 17/18

DEPORTIVO

50

CELTA

747

CELTA

39,5

DEPORTIVO

666,5

PABELLÓN

31

VAL MIÑOR

384,5

R. FERROL

30

URAL CF

375,5

AROSA

24

LUGO

375

CORUXO

22

PABELLÓN

332,5

SANTIAGO CF

20

PONTEVEDRA

309,5

VICTORIA CF

18

VICTORIA CF

306,5

-

LUGO

17

R. FERROL

289

10º

STA. MARIÑA

16,5

10º

CALASANZ

282

CLASIFICACIÓN GENERAL

1º CELTA 747

2º DEPORTIVO 666,5

3º VAL MIÑOR 384,5

URAL CF 375,5

LUGO 375

6º PABELLÓN 332,5

PONTEVEDRA/CD LÉREZ 309,5

VICTORIA CF 306,5

R. FERROL 289

10º CALASANZ 282

11º AREOSA 280,5

12º SANTIAGO CF 248

13º BERGANTIÑOS 232

14º AROSA 208

15º STA. MARIÑA 201,5

16º OURENSE CF 198

17º CORUXO 184,5

18ºAT. CROUÑA MONTAÑEROS 175

19ºXUV. OROSO 167

20º R. BOUZAS 162,5

GANADOR DE LA JORNADA: DEPORTIVO

- Gran jornada para el Deportivo logrando un pleno de cincuenta puntos que les permite hacerse con la jornada en el Top Club ONF y recortar puntos al Celta

LÍDER: CELTA

- Los olívicos continñuan liderando la tabla sumando un total de 747 puntos, 80,5 más que el Depor, su más inmediato perseguidor.

SENSACIONAL: PABELLÓN CF

- Los ourensanos sumaron un total de treinta y un puntos, siendo terceros en la jornada y afianzando la sexta posición en la general.

PARTIDOS PENDIENTES

- Liga Gallega cadete: Ural “B” - Deportivo “B”

Páginas

Suscribirse a Fútbol base

Logos Software Libre utilizado